Faza e rihapjes, Ministria e Shëndetësisë: Lejohet kampionati i futbollit, por pa spektatorë (Detaje nga urdhri i Manastirliut)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:28 29-05-2020 Faza e rihapjes, Ministria e Shëndetësisë: Lejohet kampionati i futbollit, por pa spektatorë (Detaje nga urdhri i Manastirliut)

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin e ri përsa i përket vijimësisë së kampionatit të futbollit në vendit tonë.

Në kuadër të fazës së rihapjes, urdhri i ri nga Ministria e Shëndetësisë, parashikon lejimin e rifillimit të kampionatit të futbollit në vendin tonë, por pa spektatorë.

Ky ligj hyn në fuqi menjëherë dhe fillon efektet më datë 1 qershor 2020.

urdhriii.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097150802612305
array(1) { ["section"]=> string(129) "faza-e-rihapjes-ministria-e-shendetesise-lejohet-kampionati-i-futbollit-por-pa-spektatore-detaje-nga-urdhri-i-manastirliut-208315" }