FBI: Nuk rekomandojmë akuza kundër Hillary Clinton

Publikuar tek: bota, më 16:49 05-07-2016 FBI: Nuk rekomandojmë akuza kundër Hillary Clinton

Drejtori i FBI-së, James B. Comey ka thënë këtë të martë se Byroja Federale e Investigimit rekomandon që të mos ngrihet asnjë padi kundër Hillary Clinton, për përdorimin e e-maileve shtetërore nga një server privat.

Comey tha se nuk ka padi të arsyeshme që do të ngre një rast kundër Clinton për trajtimin e informacioneve të klasifikuara në një server privat kur ishte Sekretare e Shtetit. Por ai shtoi se Clinton dhe stafi i saj kanë qenë shumë të pakujdesshëm në përdorimin e postës së tyre elektronike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Konflikti në Detin Jugor, Pekini kërcënon Uashingtonin
Gjykata finlandeze dënon me burg të gjithë ekipin kombëtar të volejbollit »
Article Logic
Execution time: 0.011305093765259
array(1) { ["section"]=> string(55) "fbi-nuk-rekomandojme-akuza-kunder-hillary-clinton-45611" }