Federata botërore vlerëson Marjana Kondin, aktorja merr titullin ‘Ambasadore e Paqes’

Publikuar tek: kulture-art, më 19:36 09-03-2019 Federata botërore vlerëson Marjana Kondin, aktorja merr titullin ‘Ambasadore e Paqes’

Marjana Kondi është një ndër aktoret më të mira të filmit dhe teatrit shqiptar.

Gjatë ditës së sotme është vlerësuar  me titullin ‘Ambasadore e Paqes’.

Lajmin e bëri të ditur vetë aktorja përmes një statusi në rrjetet sociale.

Titulli i është atribuar nga ‘Federata e Grave për Paqen Botërore’.

‘Paqe në botë! Kaq mjafton të thotë Miss Globe dhe fiton kurorën e bukurisë. Paqe në botë! Kaq them unë, jo për të fituar kurorën e bukurisë por për të zgjuar bukurinë tuaj shpirtërore. Që nga dita e sotme, unë ndaj me ju misionin tim si “Ambasadore e Paqes”, atribuar nga “Federata e Grave për Paqen Botërore” ! Ky titull mu dha mua, unë po të besoj këtë mision, të gjithë sëbashku për t’a bërë këtë botë më të paqtë.

Mirënjohje për Z.Ilir Çumani dhe për Znj.Katerina Minollari!’,shkruan Marjana.

marjana-kondi.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0065538883209229
array(1) { ["section"]=> string(89) "federata-boterore-vlereson-marjana-kondin-aktorja-merr-titullin-ambasadore-e-paqes-155815" }