Federata e Kosovës e “peshkon” talentin shqiptar të Barcelonës

Publikuar tek: sport, më 18:16 04-07-2016 Federata e Kosovës e “peshkon” talentin shqiptar të Barcelonës

Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës janë takuar sot me 16-vjeçarin që luan me klubin e të rinjve të Barcelonës, Labinot Kabashi.

“Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri e inkurajoi dhe përgëzoi futbollistin e ri Labinot Kabashi që të punojë shumë dhe të shfrytëzojë sa më mirë praninë e të qenit pjesë e skuadrës më të mirë në botë sepse kështu do t’i ndihmojë vetes dhe një ditë edhe Kosovës”, thuhet në njoftimin e FKK.

16 vjeçari Kabashi cilësohet si talent dhe së fundmi ka nënshkruar një kontratë 3 vjeçare me Barcelonën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.57358002662659
array(1) { ["section"]=> string(66) "federata-e-kosoves-e-peshkon-talentin-shqiptar-te-barcelones-45513" }