Federata Italiane zgjedh stadiumin ku do të luhet ndeshja kundër Shqipërisë

Publikuar tek: sport, më 16:14 25-11-2016 Federata Italiane zgjedh stadiumin ku do të luhet ndeshja kundër Shqipërisë

Ndeshja e radhës e skuadrës tonë kombëtare kundër Italisë, do të luhet në Palermo. Lajmi është konfirmuar sot në drekë.

Takimi Itali- Shqipëri, i programuar sipas shortit për tu luajtur më datë 24 mars 2017, do të luhet në stadiumin “Renzo Barbera”. Kjo është e hera e parë që këto dy skuadra kombëtare, do të ndeshen zyrtarisht me njera tjetrën.

Shqipëria dhe Italia, në nivel ekipesh kombëtare janë ballafaquar vetëm njëherë, në një miqësore të zhvilluar në Gjenovë në nëntor të vitit 2014.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020108938217163
array(1) { ["section"]=> string(81) "federata-italiane-zgjedh-stadiumin-ku-do-te-luhet-ndeshja-kunder-shqiperise-60679" }