Fëmija shqiptar me sindromën Down, adoptohet nga familja amerikane

Publikuar tek: foto-e-dites, më 23:06 14-04-2015 Fëmija shqiptar me sindromën Down, adoptohet nga familja amerikane

Familja e tij biologjike e braktisi Marion sepse vogëlushi ka lindur me sindromën Down, megjithatë sindroma e tij nuk është bërë pengesë që Mario të adoptohet nga një familje amerikane, për të nisur kështu një jetë të re në SHBA. Vogëlushi shqiptar ishte braktisur në një jetimore të Elbasanit, por shumë shpejt një familje nga SHBA ka zgjedhur që të bëjë pjesë të saj Marion e vogël dhe ardhmja e tij në atë shtet do të jetë me e bukur për shkak të mundësive që ai vend ofron veçanërisht për fëmijë të veçantë si Mario.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096449851989746
array(1) { ["section"]=> string(70) "femija-shqiptar-me-sindromen-down-adoptohet-nga-familja-amerikane-8734" }