"Fëmijët e ministrave studiojnë jashtë me lekët tona", shpërthen ish-deputeti: Shkollat përmbyten sa herë që bie shi

Publikuar tek: politike, më 11:52 11-05-2018 Mimi Kodheli me të birin

Ish-deputeti Eduart Ndocaj që nga koha që nuk është më pjesë e Kuvendit ka publikuar një sërë skandalesh, ndërkohë që kësaj here ka zgjedhur të sulmojë të gjithë politikanët në pikën e tyre të fortë, fëmijët.

Me anë të një postimi, Ndocaj ka denoncuar rastet kur shkollat shqiptare nuk kanë drita e përmbyten gjatë shirave, ndërsa ka treguar edhe emrat e fëmijëve të disa politikanëve të rëndësishëm në vend të cilët studiojnë jashtë vendit.

POSTIMI I PLOTË:

FEMIET E POLITIKANËVE QË STUDJOJNË JASHT ME LEKËT TONA .

Shkollat pa drita pa ngrohje dhe permbyten saher bjen shi.
Por Ja si fëmijët e ministrave që studiojnë jashtë me leket e tona,

Ndersa krye hajdudi presidenti hajnMeta bashk me mbesen e Negjmie Hoxhes hajduden Monika Kryemadhja fëmit e tyre me leket tona studjojn në Londer .

nmNjëri është Mikeli, djali i Mimi Kodhelit, ish ministres së Mbrojtjes, që ndjek studimet dhe jeton në Firence të Italisë.

Eriku, djali i ministres së Turizmit, Eglantina Gjermeni, jeton dhe studion në Londër.

Deborah, vajza e vetme e ish ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqja, jeton dhe studion në Utrecht të Holandës.

Kurse Sara, vajza e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, jeton dhe studion në Menton të Francës.

Livia, vajza e Lindita Nikollës, ministre e Arsimit, jeton në Barcelonë të Spanjës.

Klajdi, djali i Edmond Panaritit, ish ministër i Bujqësisë, jeton dhe studion në Milano të Italisë.

Ndërkohë vajza e Nasip Naços, ish ministrit të Drejtësisë, Betina, studion në universitetin e Nju Jorkut në Tiranë.

Vajza e Arben Ahmetajt, Livia, studion në një shkollë private turke në Tiranë.

Edhe vajza e Edmond Haxhinastos, Eliza, studion në Tiranë.

Eduart Ndocaj 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vasilika Hysi hodhi poshtë akuzat e PD për Xhafaj, Paloka nuk përmbahet: Naivja nënkryetare Parlamentit sot...
Lirimi i Mark Frrokut, IRRITOHET ish-ministri: E padrejtë, Parlamenti të bëjë amnisti për qytetarët, në burg 4 kuksianë »
Article Logic
Execution time: 0.011900901794434
array(1) { ["section"]=> string(119) "femijet-e-ministrave-studiojne-jashte-me-leket-tona-shperthen-ish-deputeti-shkollat-permbyten-sa-here-qe-bie-shi-120368" }