Fëmijët në Siri në rrezik për jetën, s’kanë ujë për të pirë

Publikuar tek: bota, më 09:26 10-08-2016 Fëmijët në Siri në rrezik për jetën, s’kanë ujë për të pirë

“Fëmijët janë në rrezik të madh për jetën, nëse nuk  furnizohen menjëherë me ujë të pijshëm” kështu shkruan BBC.

Agjencitë e Kombeve të Bashkuara ngrenë po ashtu të njëjtin alarm lidhur me situatën në qytetin Alepo.

Kombet e Bashkuara bëjnë thirrje për ndërprerje immediate të luftimeve në mënyrë që të rregullohet sistemi i ujësjellësit dhe energjia elektrike.

Nga të dhënat e publikuara bëhet me dije se në Siri të paktën 2 milion njerëz jetojnë pa furnizimet elementare ndërkohë që mjaft zona të tjera kanë mbetur të ngujuara nga rebelët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pako e dyshimtë, evakuohet parku në Los Angeles
Sulm me plumba autobusit plot me gazetarë në Rio, plagoset një prej tyre »
Article Logic
Execution time: 0.010821104049683
array(1) { ["section"]=> string(64) "femijet-ne-siri-ne-rrezik-per-jeten-s-kane-uje-per-te-pire-49309" }