Fëmijët rom “plazh” në shatërvanin e sheshit “Skënderbej”, Veliaj: Është shenjë pozitive

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:56 14-06-2017 Fëmijët rom “plazh” në shatërvanin e sheshit “Skënderbej”, Veliaj: Është shenjë pozitive

Kryebashkiaku Erion Veliaj e ka quajtur një shenjë pozitive, fotografinë e përhapur në rrjetet sociale që tregon disa fëmijë të komunitetit rom teksa freskohen në shatërvanet e sheshit të ri “Skënderbej”.

Veliaj u shpreh se nuk duhet të  tregohemi diskriminues me këtë komunitet, ndërsa fëmijët po gëzohen me mënyrën e tyre.

"Për muaj është një shenjë pozitive. Ku shkojnë romët shkon gëzimi. Ata që përfaqësojnë harmoninë dhe gëzimin. Të mos i diskriminojmë romët. Po merr një moment ku disa fëmijë rom po i gëzohen një gjëje që nuk e kanë parë. Nuk besoj se ka mëkat. Përkundrazi konfirmojnë gëzimin, me traditën e tyre të veçantë, ndoshta është pak e ezkagjeruar", u shpreh Veliaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023599147796631
array(1) { ["section"]=> string(88) "femijet-rom-plazh-ne-shatervanin-e-sheshit-skenderbej-veliaj-eshte-shenje-pozitive-82394" }