Femrat në copëza kartolinash (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:40 09-03-2015 Femrat në copëza kartolinash (Foto)

Këto janë disa kartolina të dizanjuara nga Carol Rossetti që theksojnë vështirësitë me të cilat përballen femrat në shoqërinë tonë. Këto shërbejnë edhe  për të kujtuar femrat se duhet të protestojnë për të drejtat e tyre.

Organizata “THY’, një organizatë e cila promovon diversitetin kulturor, e përbëra nga vullnetarë i ka sjellë  këto kartolina edhe në shqip duke mos humbur kështu kuptimin e tyre. Problemet që ngrejnë kartolinat duket sikur përfaqësojnë dhe shkojnë në të njëjtën linjë me realitetin e femrave në mbarë botën. 

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018429040908813
array(1) { ["section"]=> string(38) "femrat-ne-copeza-kartolinash-foto-5366" }