FENOMEN I PAZAKONTË, Tirana zgjohet e zbardhur nga bora (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 06:52 27-02-2018 FENOMEN I PAZAKONTË, Tirana zgjohet e zbardhur nga bora (FOTO)

Një fenomen i pazakontë dhe i rrallë ka ndodhur këtë mëngjes në Tiranë.

Kryeqyteti është zgjuar i zbardhur nga reshjet e borës, një fenomen tepër i rrallë dhe thuajse i pazakontë për klimën dhe temperaturat e Tiranës.

Bora ka nisur të zbardhë çatitë, taracat e pallateve, rrugët dhe pjesën e sipërme të automjeteve rreth orës 06.15 minuta, ndaj newsbomb.al ju sjell disa foto të kësaj atmosfere, që me siguri ka entuziazmuar banorët, momente këto që janë janë shfrytëzuar menjëherë për tu ekspozuar edhe në rrjetet sociale.

Nga ana tjetër, bardhësia dhe veçantia e borës ka sjellë edhe probleme në qaerkullimin e makinave, të cilat janë vënë re duke ecur me shpejtësi të ulët dhe me kujdes për të shmangur ndonjë aksident.

13.jpg

12.jpg

 

14.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi, pedagogu i Bioteknologjisë: Kujdes nga qumështi, mund të jetë me antibiotik
Detaje nga aksidenti i mbrëmshëm te ‘Rruga e Kombit’, njëri nga mjetet i mbushur me drogë »
Article Logic
Execution time: 0.01094388961792
array(1) { ["section"]=> string(66) "fenomen-i-pazakonte-tirana-zgjohet-e-zbardhur-nga-bora-foto-111585" }