'Fermat po falimentojnë', biznesmeni jep alarmin: Nëse vazhdohet kështu, pas 5 vitesh do mbyllen të gjitha

Publikuar tek: aktualitet, më 22:50 12-07-2019 'Fermat po falimentojnë', biznesmeni jep alarmin: Nëse vazhdohet kështu, pas 5 vitesh do mbyllen të gjitha

Biznesmeni i njohurn në fushën e agro-industrisë Petrit Ago shprehet se fermat private në vend po shkojnë drejt falimentit.

Ago tha se nëse qeveria vazhdon me këto politka dhe qëndron indiferente ndaj këtij modeli biznesi, pas 5 vitesh të gjitha fermat do jenë të mbyllura.

'Në qoftë se indiferenca e qeverisë, e kujtdo qeverie do jetë si sot, këtu për pesë vjet nuk do ketë asnjë fermë të hapur. Fermat po falimentojnë një nga një. Nëse dikush ka ndonjë mendim tjetër unë publikisht e ftoj këtu në studion tuaj të vijë të debatojë me argumente', tha Ago, I ftuar në emisionin 'Provokacija' të Muç Nanos.

Sipas biznesmenit, shkak i falimentimit të fermerëve është kostoja shumë e lartë e lëndës së parë të bujqësisë në vendin tonë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069451332092285
array(1) { ["section"]=> string(108) "fermat-po-falimentojne-biznesmeni-jep-alarmin-nese-vazhdohet-keshtu-pas-5-vitesh-do-mbyllen-te-gjitha-172031" }