Fermë kanabisi me vlerë tregu 1 milion paund, Gjykata jep masën e arrestin për grupin e shqiptarëve në Angli (FOTO-EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:33 13-01-2021 Fermë kanabisi me vlerë tregu 1 milion paund, Gjykata jep masën e arrestin për grupin e shqiptarëve në Angli (FOTO-EMRI) Ferma e kanabisit

Gjykata britanike ka dhënë masat e arrestit me burg për grupin e shqiptarëve që në muajin prill iu gjet një fermë kanabisi me vlerë 1 milion paund.   

Policia zbuloi afërsisht 400 bimë kanabisi gjatë një bastisje në ndërtesën pesëkatëshe Ridgemount House në Bede Way, Peterlee, me 'kokën e grupit' që ishte një shtetas shqiptar.

Bëhet fjalë për Samir Bagdadi, i cili kishte shndërruar dy kate të ndërtesës historike në një fermë droge. Bagdadi u dënua me 7 vjet burg.

Ndërsa, krahu i djathtë i Bagdadit, Anastas Bani, 28 vjeç, një emigrant i paligjshëm me origjinë shqiptare, u dënua me 42 muaj burgim.

Gjashtë anëtarët e tjerë të bandës, pesë me origjinë shqiptare dhe një me kombësi të përbashkët greke/shqiptare, janë burgosur më parë për periudha të ndryshme midis dhjetë dhe 33 muaj për rolin e tyre në zinxhirin e grupit kriminal.

 Hekuran Xekoypan, 27 vjeç, pa vendbanim fiks, u dënua me 33 muaj

  • Ledi Baxhija, 22 vjeç, pa vendbanim fiks, u dënua me 30 muaj.
  • Ksandros Lapardharja, 24 vjeç, pa vendbanim fiks, u dënua me dhjetë muaj.
  • Kujtim Shabanaj, 44 vjeç, pa vendbanim fiks, u dënua me 33 muaj.
  • Romeo Dinaku, 26 vjeç, nga Leslie Drive, Leigh-on-Sea, Essex, u dënua me 11 muaj.
  • Daniel Kapxhio, 31 vjeç, pa vendbanim fiks, u dënua me 11 muaj. 

  • Ledi Baxhija

 Ledi_Baxhija_copy.jpg


Hekuran Xekoypan


Hekuran_Xekoypan.jpg

Kujtim Shabanaj


Kujtim_Shabanaj.jpg


Anasta Bani

Anasta_Bani.jpg


Samir Bagdadi


Samir_Bagdadi.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Taksë e sheshtë apo progresive? Denaj: Ne e premtuam në 2013 dhe na dhanë votën, ekspertja e ekonomisë: Të gjithë duan taksë 9%, jo 23%
Shpërthen biznesmeni në emision: Në 2013 votova Ramën, por ai vendosi taksë komuniste, në pandemi mora 10 MLN LEKË gjobë »
Article Logic
Execution time: 0.011655807495117
array(1) { ["section"]=> string(124) "ferme-kanabisi-me-vlere-tregu-1-milion-paund-gjykata-jep-masen-e-arrestin-per-grupin-e-shqiptareve-ne-angli-foto-emri-234883" }