Festa e Abaz Aliut, Kryemadhi uron besimtarët bektashinj me portretin familjar nga maja e Tomorrit

Publikuar tek: barometri, më 07:11 23-08-2018 Festa e Abaz Aliut, Kryemadhi uron besimtarët bektashinj me portretin familjar nga maja e Tomorrit

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi uron të gjithë besimtarët bektashinjë me rastin e festës së Abaz Aliut në malin e Tomorrit.  

 

Për të uruar këtë ditë të veçantë për bektashinjtë Kryemadhi ka zgjedhur të publikojë një portret familjar.

Ajo shfaqet së bashku me presidentin Meta dhe fëmijët, në majën e malit të Tomorrit.

“Ju uroj të gjithë bektashinjve mbarësi e paqe! Abaz Aliu i ndihmofte të gjithë shqiptarët kudo!”, shkruan Kryemadhi në përshkrimin e fotos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028398990631104
array(1) { ["section"]=> string(104) "festa-e-abaz-aliut-kryemadhi-uron-besimtaret-bektashinj-me-portretin-familjar-nga-maja-e-tomorrit-131887" }