Festa e Balonave rikthehet në Belsh, fëmijët konkurrojnë me balonat e prodhura nga vetë ata (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 08:23 06-05-2016 Festa e Balonave rikthehet në Belsh, fëmijët konkurrojnë me balonat e prodhura nga vetë ata (FOTOT)

Një qiell plot me balona dhe fëmijë, nxënës shkollash që konkurrojnë me balonat e tyre. Kjo është festa e përgatitur dhe mirëorganizuar nga Bashkia Belsh, duke kthyer një atmosferë festive në qytet.

Femijët e shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazit të qytetit, ishin pjesmarrësit e këtij aktiviteti.

Kishte më shumë se katër vite që tradita kishte humbur, por kryetari i Bashkisë Arif Tafani, vendosi që festat e majit të priteshin me një aktivitet të tillë. Tafani tha për median lokale se ishte i lumtur që kjo traditë po rikthen në vëmendje promovimin e festave të zonës së Dumresë. E tillë është edhe Festa e Balonave, që kishte munguar prej disa vitesh në zonë.

belsh.jpg

belsh1.jpg

belsh2.jpg

belsh3.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0330970287323
array(1) { ["section"]=> string(102) "festa-e-balonave-rikthehet-ne-belsh-femijet-konkurrojne-me-balonat-e-prodhura-nga-vete-ata-fotot-39644" }