Festa e Pashkës në Korçë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:18 10-04-2015 Festa e Pashkës në Korçë

Në foto është pedonalja e Korçës, e cila dje ka nisur të zbukurohet për festën e Pashkës ortodokse. Një ide shumë interesante, ku çadrat shumëngjyrëshe varen sipër duke i dhënë kolorit qytetit. Po kështu punonjësit e bashkisë kanë vendosur shirita me të njëjtat nuanca ngjyrash edhe tek drurët e pemëve dekorative në trotuare. Një pamje e bukur për syrin dhe shumë festive. Nuk do ishte keq që të gjitha qytetet në vend, duke përfshirë edhe Tiranën, të realizonin ide të tilla për festat zyrtare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095789432525635
array(1) { ["section"]=> string(29) "festa-e-pashkes-ne-korce-8308" }