Festa ka filluar, Halloween zbarkon në Shtëpinë e Bardhë (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 20:30 31-10-2017 Festa ka filluar, Halloween zbarkon në Shtëpinë e Bardhë (FOTOT)

Halloween cilësohet si një nga festat më popullore në SHBA.  Duke qenë kështu nuk kishte se si Shtëpisë së Bardhë ti mungonte kjo festë. “Shtëpia e politikës botërore”, ka marrë një tjetër pamje sot.

Familje ushtarakësh, fëmijë, dhe grupe të rinjsh kanë mbushur Shtëpinë e Bardhë me maska dhe kostume festash.

Çifti presidencial, Donald dhe Melania Trump kanë shpërndarë ëmbëlsira hallowini dhe sigurisht kanë kanë bërë foto me mysafirët.

Ndërkohë, Shtëpia e Bardhë ishte mbushur me lakuriqë nate, rrjeta merimangash.

Ndërsa, një tapet portokalli zëvendësoi atë të kuqin dhe kunguj dekorativë zbukuruan hyrjen.

 

 659227__Bkbu0ZLRW.jpeg

659227__H1ndCZIC-.jpeg

659227__HkKPAWI0-.jpeg

659227__HklQ_RWUA-.jpeg659227__Hy9vR-8A-.jpeg

659227__Sy-mdR-ICW.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012672901153564
array(1) { ["section"]=> string(67) "festa-ka-filluar-halloween-zbarkon-ne-shtepine-e-bardhe-fotot-97881" }