Festat e fundvitit, radhë kilometrike në doganën e Kapshticës dhe Morinës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:17 25-12-2019 Festat e fundvitit, radhë kilometrike në doganën e Kapshticës dhe Morinës Radhe te gjata ne doganen e Morines

Për shkak të festave të fundvitit prej pasdites së djeshme një numër i lartë shtetasish kosovarë kthehen nga vendet të cilat kanë emigruar për tju bashkuar familjeve të tyre në vendlindje.

Si pasojë kjo ka sjellë radhë të gjatë në doganën e Morinës.

Bëhet me dije se policia kufitare e Kosovës ka punuar me procedurë të përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata.

Nga ana tjetër edhe emigrantët shqiptarë kthehen gjatë festave të fundvitit në Shqipëri dhe po ashtu edhe dogana e Kapshticës ka një fluks të madh udhëtarësh.

Pritet që i njëjti fluks të jetë edhe gjatë fundjavës së parë të 2020-tës në kthim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dreka me familjet e prekura nga tërmeti, Meta në Mamurras: Le të jenë këto Krishtlindje një ogur i mirë për ju dhe të gjithë vendin!
Gjykata pushoi çështjen ndaj Spartak Brahos, reagon Agron Tufa: Mos t’i rrejë mendja, nuk do më fshihen dot! »
Article Logic
Execution time: 0.011129856109619
array(1) { ["section"]=> string(79) "festat-e-fundvitit-radhe-kilometrike-ne-doganen-e-kapshtices-dhe-morines-190349" }