Festivali i Fotografisë, ja FOTO që bëri historinë

Publikuar tek: bota, më 20:38 19-04-2019 Festivali i Fotografisë, ja FOTO që bëri historinë

Është zhvilluar festivali i Fotografisë në degen e gazetarisë  në një universitet të Ameikës.

Me shumë se 78 mijë fotografi ishin pretendente për një çmim nga 4,738 fotografë profesionist.

Fotografia që fitoi vendin e parë ishtë ajo e një vajzë 2-vjeçare me emrin Yanela Sanchez, që fotografi e kapi duke qarë ndërsa ajo dhe e ëma arrestohen në kufirin e Amerikës me Meksikën. Fotografia u be virale në revistën ‘Times’ para 4 muajsh me slloganin 'Mireserdhet në Amerikë, nga Donald Trump'.

Këto janë disa nga fotografitë që fituan një trofe në kategorinë të caktuara si: mjedis, çështje sociale, etikë etj.

57253516_422613501837683_2992607459505340416_n.png

57277867_654729868290860_3905124393126199296_n.png

58441959_735551623509610_1165823298601222144_n.png

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027772188186646
array(1) { ["section"]=> string(56) "festivali-i-fotografise-ja-foto-qe-beri-historine-161097" }