Festivali 'Luleborë' në Shkodër, shpallen fituesit (Lista me EMRAT)

Publikuar tek: kulture-art, më 06:17 17-09-2019 Festivali 'Luleborë' në Shkodër, shpallen fituesit (Lista me EMRAT)

Shpallen këngët fituese të festivalit "Luleborë" në qytetin e Shkodrës, shkruan Newsbomb.al.

Mësohet se janë shqyrtuar nga ekspertë të fushës të gjitha materialet muzikore të depozituara pranë Bashkisë Shkodër dhe më pas janë përzgjedhur edhe fituesit.

Njoftimi i plotë:

Shpallje e këngëve fituese për festivalin e Këngës Qytetare "Luleborë"

Në bazë të Ftesës së Hapur për Pjesëmarrje, me nr.prot 9691, datë 06.06.2019, të shpallur në faqen zyrtare të Bashkisë Shkodër, për kompozitorë të rinj dhe të afirmuar për FESTIVALIN E KËNGËS QYTETARE "LULEBORË" janë shqyrtuar nga ekspertë të fushës të gjitha materialet muzikore të depozituara pranë Bashkisë Shkodër.

Nga kjo rezulton:

Këngët fituese për Festivalin e Këngës Qytetare "Luleborë"

Të renditura sipas rendit alfabetik:

 1. Arian Elezi
 2. Bardhyl Hysa
 3. Eugen Balca
 4. Enis Mullai
 5. Edmond Zhulali
 6. Kolë Laca
 7. Luan Dagistani
 8. Lekë Jakova
 9. Namik Jahja
 10. Oleg Gjerga
 11. Pranvera Badivuku
 12. Roland Guli
 13. Tonin Tarnaku
 14. Nexhat Rexha
 15. Zihni Beqiraj
 16. Zef Çoba

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026226997375488
array(1) { ["section"]=> string(69) "festivali-lulebore-ne-shkoder-shpallen-fituesit-lista-me-emrat-178716" }