Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve, çelet sezoni turistik në Korçë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:24 09-06-2019 Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve, çelet sezoni turistik në Korçë

Qytetit i Korçës ka çelur sezonin turistik me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve.

Grupe nga Shqipëria, Argjentina, Bosnje Hercegovina, Maqedonia e Veriut Rumania dhe Bullgaria kanë zhvilluar paradën tradicionale në qendër të qytetit me maskat shumëngjyrëshe.

Për kryebashkiakun e Korçës, Sotiraq Filo kjo është festa simbol e çeljes së sezonit turistik veror për të 12 viti radhazi.

Për disa orë qyteti është kthyer në një arenë karnavalesh jo vetëm me performancat e grupeve por edhe qytetarët e shumtë.

 

WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.32.jpeg

WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.32-1.jpeg

WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.38.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069680213928223
array(1) { ["section"]=> string(74) "festivali-nderkombetar-i-karnavaleve-celet-sezoni-turistik-ne-korce-167546" }