Feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush Aurela Gaçe (URIMI dhe DËSHIRA e këngëtares)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 13:51 16-10-2019 Feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush Aurela Gaçe (URIMI dhe DËSHIRA e këngëtares) Fotoja e publikuar nga Aurela Gaçe

Këngëtarja Aurela Gaçe njihet si një ndër femrat më energjike të estradës shqiptare dhe këtë na e ka treguar gjithmonë me perfomancat e zjarrta.

Ajo ka treguar se merret shumë me aktivitet fizik dhe kjo e ka ndihmuar atë të duket gjithmonë e më e re.

Këngëtarja feston sot ditëlindjen dhe edhe pse disa nuk mund ta besojnë, mbush plot 45 vjeç. Vetë këngëtarja ka zgjedhur të tregojë moshën pa u kompleksuar, ndërsa i bën vetes një urim.

Ajo ka publikuar një foto me doreza boksi teksa tregon se për 45 vitet e jetës së saj nuk i ka hequr nga duart dhe i vetmi urim që i bën vetes është të jetë pranë fëmijëve të saj.

Postimi i plotë i Aurelës në Facebook:

Sot, 45 vjeç. Mund te kisha zgjedhur çdo lloj fotoje per kete dite, por kjo ,me "doreza" ne duar ,eshte simboli i te jetuarit per mua.

Keshtu, e djersitur, pa masken e perfituar nga grimi, duke luftuar per me te miren, per te realizuar veten , per te ndertuar gjithçka jam, me rrëzime e ngritje , .....keshtu i kalova keto 45 vjet....e tani ,pa i hequr "dorezat" nga duart , uroj te jem sa me gjate prane familjes time te shtrenjte.

Ky eshte I vetmi urim qe i bej vetes eshte, te jem ketu, te shoh femijet te rriten, të jem me vajzat ne hapat e veshtire e te bukur te jetes.

Te jem prane femijeve te mi, ashtu sic prinderit e mi ishin e jane me mua .

Kaq dua vertete, vetëm jetë. Po te kemi jete e shendet, pastaj te tjerat dihen....."dorezat " ne duar, e forca perpara

Aurela_Gaçe_2012_(4).jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075509548187256
array(1) { ["section"]=> string(89) "feston-sot-ditelindjen-ja-sa-vjec-mbush-aurela-gace-urimi-dhe-deshira-e-kengetares-182312" }