Festonin çlirimin e fshatit të tyre, ISIS ekzekuton 40 njerëz

Publikuar tek: bota, më 06:30 24-10-2016 Festonin çlirimin e fshatit të tyre, ISIS ekzekuton 40 njerëz

Grupi i ashtuquajtur Shtet Islamik, ka ekzekutuar të paktën 40 persona të cilët festonin çlirimin e fshatit të tyre me ndihmën e forcave irakiane.

Sipas CNN lajmin e konfirmoi një zyrtar i Këshillit Bashkiak në Mosul dhe sipas raportimeve edhe pse trupat irakiane kaluan përmes fshatit, në afërsi të Minrud, në jug të Mosulit, ata nuk ishin siguruar se militantët islamik qëndronin jasht kësaj zone.

Me largimin e forcave irakiane, militantët e ISIS të cilët ishin fshehur pikërisht në rajonin e fshatit në fjalë, vazhduan me vrasjen e njerëzve të cilët kishin mirëpritur trupat irakianë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Francë, përplasje të ashpra në xhunglën Kalais
Kontenier me pula të ngrira drejt Durrësit, ja çfarë fshihet brenda tyre »
Article Logic
Execution time: 0.0094308853149414
array(1) { ["section"]=> string(66) "festonin-clirimin-e-fshatit-te-tyre-isis-ekzekuton-40-njerez-57187" }