“Fiat 500 L” i Papa Fraçeskut del në shitje, kjo është shifra për blerësin

Publikuar tek: bota, më 07:31 31-01-2016 “Fiat 500 L” i Papa Fraçeskut del në shitje, kjo është shifra për blerësin

Ati i Shenjtë, Papa Françesku gjatë vizitës në Amerikë shtatorin që lamë pas u prit nga një automjet tip “Fiat 500 L”.

Kjo ishte e zgjedhja e atit të shenjtë i cili refuzoi kështu makinat luksoze që shoqëronin presidentin e SHBA-ve, Barack Obama. “Fiat 500 L” i Papa Françeskut doli në ankand dhe është shitur për 82 mijë dollarë.

Blerësi i “Fiat 500 L” me targë SCV1 ka mbetur anonim, ndërsa lekët do të shkojnë për bamirësi.

papa.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01152515411377
array(1) { ["section"]=> string(77) "fiat-500-l-i-papa-fraceskut-del-ne-shitje-kjo-eshte-shifra-per-bleresin-31373" }