Fidel Castro rishfaqet pas 14 muajsh mungesë

Publikuar tek: bota, më 17:53 05-04-2015 Fidel Castro rishfaqet pas 14 muajsh mungesë

Ish-lideri i Kubës, Fidel Castro është shfaqur sërish në publik pas 14 muajsh mungesë, raportojnë mediat e shtetit ishullor. 

88 vjeçari u takua me një grup venezuelianësh në Havana, por në media nuk jepen më shumë detaje në lidhje me këtë takim. Kjo është shfaqja e parë publike e Fidel Castros që kur vëllai i tij, Raul dhe presidenti i SHBA-së Barack Obama, njoftuan rilidhjen e marrëdhënieve diplomatike midis dy vendeve.

Disa media të huaja kanë hedhur hije dyshimi në lidhje me gjendjen shëndetësore të 88 vjeçarit, madje kanë aluduar për vdekjen e tij, e cila mbahet e fshehtë nga pushteti në Havana. Megjithatë, fotot e postuara së fundmi tregojnë se Fidel Castro është gjallë dhe në gjendje që të takohet me njerëzit në vendin e tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012071132659912
array(1) { ["section"]=> string(49) "fidel-castro-rishfaqet-pas-14-muajsh-mungese-7882" }