Fier/ Arrestohet në flagrancë biznesmeni i miellit, BA: Arrestimi i pajustifikuar

Publikuar tek: aktualitet, më 09:23 25-02-2015 Fier/ Arrestohet në flagrancë biznesmeni i miellit, BA: Arrestimi i pajustifikuar

Biznesmeni Agur Aburramani, 55 vjeç, është arrestuar nga policia e Fierit pasi u kap në flagrancë duke ndërtuar pa leje.

55 vjeçari, pronar i firmës “Mulliri i Artë” (një fabrikë mielli) ishte duke ndërtuar një ambjent prej 250 m2 pa leje, por ka rënë shpejt në prangat e policisë. Ambjenti që 55 vjeçari po ndërtonte rezultoi mos kishte lejen e posaçme.  Mbi Abdurramanin rëndon akuza e “ndërtimit të paligjshëm”.

Pas kësaj ka reaguar menjëherë Biznes Albania që e ka quajtur këtë arrestim të nxituar dhe të pajustifikuar. Sipas  biznes Albania  këto veprime dëmtojnë partneritetin në biznes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transportonte klandestinë sirianë, arrestohet Dritan Metushi
Vlorë/ I dehuri dhunon mjekun në Qendrën Shëndetësore »
Article Logic
Execution time: 0.011525869369507
array(1) { ["section"]=> string(83) "fier-arrestohet-ne-flagrance-biznesmeni-i-miellit-ba-arrestimi-i-pajustifikuar-4372" }