Fier, vazhdon aksioni i INUK, dita e 3-të e prishjeve të ndërtimeve pa leje

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 01-04-2015 Fier, vazhdon aksioni i INUK, dita e 3-të e prishjeve të ndërtimeve pa leje

Vijojnë aksionet për prishjen e ndërtimeve pa leje në qytetin e Fierit. Ndërhyrja e Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar është përqëndruar sot në brendësi të qytetit, në ditën e tretë të këtij aksioni.

INUK ka shembur dhjetra objekte të ndërtuara vitet e fundit. Inspektorati Ndërtimor ka kërkuar mbështetjen e Drejtorisë së Policisë të Qarkut Fier, si dhe mbështetjen e Repartit te Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë për të shmangur çdo konflikt të mundshëm me banorët. INUK do të vazhdojë aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në ditët në vijim në zonën e Velipojës, Shëngjinit, Vlorës, Orikumit, Himarës, Lukovës, Sarandës, Ksamilit dhe Durrësit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tahiri-Lu, takim për Byronë Kombëtare të Hetimit
Vrasja e Lamajt/Arben Frroku debat me prokurorët në gjyq, kërkon pafajësinë »
Article Logic
Execution time: 0.012981176376343
array(1) { ["section"]=> string(78) "fier-vazhdon-aksioni-i-inuk-dita-e-3-te-e-prishjeve-te-ndertimeve-pa-leje-7533" }