Fier, zbulohet magazina me mallra të skaduara

Publikuar tek: aktualitet, më 14:16 05-02-2015 Fier, zbulohet magazina me mallra të skaduara

Një magazinë me mallra të skaduara është zbuluar sot në qytetin e Fierit. Magazina është zbuluar nga Sektori i Antikrimit Ekonomik.

Mësohet se në magazinën me sipërfaqe prej 300 m2, u gjetën mallra të skaduara të cilave u hiqej etiketa e skadencës dhe ri-stampoheshin sërisht.

Nga aksioni i policisë janë arrestuar dy vëllezërit pronarë të magazinës, Besim dhe Bujar Tupi. Malltar e skaduara pasi ristampoheshin, dërgoheshin në qytete të tjera të vendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjekët protesta në të gjithë vendin
Kontrolli Falas/ Beqaj: Njohja e Ramës me Vilma Nushin, nuk ka ndikuar tek tenderi »
Article Logic
Execution time: 0.011008977890015
array(1) { ["section"]=> string(49) "fier-zbulohet-magazina-me-mallra-te-skaduara-2422" }