Fieraku me koronavirus gjendet i vdekur në banesë

Publikuar tek: rajon, më 22:09 08-04-2020 Fieraku me koronavirus gjendet i vdekur në banesë Foto ilustruese

Një shtetas shqiptar është gjetur i pajetë në qytetin Kavadar të Maqedonisë, ndërsa autopsia ka zbuluar se ishte i infektuar me koronavirus.

Bëhet fjalë për një 44-vjeçar nga Fieri, i cili ka ndërruar jetë në datën 1 prill në banesën ku po qëndronte në qytetin Kavadar të Maqedonisë.

Fieraku punonte në sektorin e ndërtimit në Maqedoni. Përgjigjet e analizave, ku ka rezultuar se viktima ishte i prekur me koronavirus, kanë dalë ditën e sotme.

Ndërkohë, autoritetet maqedonase kanë kryer dezinfektimin e objektit ku ai qëndronte si dhe po hetojnë kontaktet që mund të ketë patur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010779142379761
array(1) { ["section"]=> string(56) "fieraku-me-koronavirus-gjendet-i-vdekur-ne-banese-201916" }