FIFA dënon 7 kombëtare futbolli

Publikuar tek: sport, më 18:35 27-05-2016 FIFA dënon 7 kombëtare futbolli

Komisioni i disiplinës në FIFA ka shqyrtuar 7 çështje dhe ka dhënë sanksione për 7 kombëtare, të gjitha për thirrje raciste gjatë ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2018.

Kombëtaret e dënuara janë Kili, Paraguaj, Peru, Meksika, El Salvadori, Hondurasi dhe Kroacia për thirrje raciste gjatë ndeshjeve miqësore Kroaci-Izrael dhe Hungari-Kroaci. Vendimet janë marrë nga Sistemi i Monitorimit Anti-Diskriminim ndërsa ekipet janë dënuar në vlera monetare, ndeshje pa tifozë dhe ndeshje në stadiume të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020309925079346
array(1) { ["section"]=> string(37) "fifa-denon-7-kombetare-futbolli-41674" }