FIFA dënon kreun e futbollit të Palestinës, shkak Messi

Publikuar tek: sport, më 07:57 25-08-2018 FIFA dënon kreun e futbollit të Palestinës, shkak Messi

FIFA ka ndaluar kreun e futbollit palestinez, Jibril Rajoub, për shkak të deklaratave që ky i fundit ka bërë ndaj Lionel Messit, si pjesë e një fushate për të ndalur ekipin kombëtar të Argjentinës që luante në Izrael.

Rajoub “nxiti urrejtje dhe dhunë” duke thirrur tifozët e futbollit që ta djegin fanellën dhe fotografitë e Lionel Messit.

Sipas këtij dënimi të FIFA-s, Rajoub nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në ndeshje ose të shfaqet para mediave ose afër stadiumeve gjatë ditëve të ndeshjeve, për një vit të tërë.

Po ashtu, Rajoub është gjobitur edhe me 20,000 franga franceze.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033598184585571
array(1) { ["section"]=> string(61) "fifa-denon-kreun-e-futbollit-te-palestines-shkak-messi-132093" }