FIFA dënon Shqipërinë, tifozët kuqezi sulmuan maqedonasit në stadium

Publikuar tek: sport, më 17:02 04-10-2016 FIFA dënon Shqipërinë, tifozët kuqezi sulmuan maqedonasit në stadium

Shqipëria është gjobitur me 45 mijë euro. Shkak është sjellja e gabuar e tifozëve kuqezi në ndeshjen kundër Maqedonisë në Shkodër.

FIFA ka marrë në shqyrtim raportin e delegatit dhe vëzhguesit të ndeshjes, ndërsa ka marrë vendimin për të gjobitur Shqipërinë.

Një dënim i tillë ka ardhur pas goditjeve që tifozët shqiptarë iu bënë tifozëve maqedonas me flakadanë gjatë pjesës së dytë të takimit të luajtur ndaj Maqedonisë 1 muaj më parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010734081268311
array(1) { ["section"]=> string(73) "fifa-denon-shqiperine-tifozet-kuqezi-sulmuan-maqedonasit-ne-stadium-55078" }