FIFA do të jetësohet në Muzeun e Gangsterëve më të famshëm në botë në Las Vegas

Publikuar tek: bota, më 18:08 29-07-2015 FIFA do të jetësohet në Muzeun e Gangsterëve më të famshëm në botë në Las Vegas

Skandali i FIFA-s po hyn në histori si një rast klasik i krimit të organizuar. Aq klasik, sa që Muzeu i Gangsterëve në Las Vegas - shtëpi e sendeve si syzet e Bugsy Siegel, kostumi i John Gottit apo një mur i “Masakrës së Shën Valentinit", i ka kushtuar një pavion më vete.

Në një stendë të re në muze do të përfshihen ndarjet e rryshfeteve, fshehtësia dhe trukimi i ndeshjeve nga FIFA. Sipas drejtorit të muzeut, ky është një shembull i formave të ndryshme që mund të marë krimi i organizuar. 

92m0ok16.jpg

960_Mob_Museum-Side.jpg

Mob-Museum-Las-Vegas-NV-06102014_120.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024733066558838
array(1) { ["section"]=> string(85) "fifa-do-te-jetesohet-ne-muzeun-e-gangstereve-me-te-famshem-ne-bote-ne-las-vegas-17247" }