FIFA publikon renditjen e dhjetorit, Gjermania vazhdon udhëheqjen, Shqipëria ngec në vendin e 62-të

Publikuar tek: sport, më 17:40 21-12-2017 FIFA publikon renditjen e dhjetorit, Gjermania vazhdon udhëheqjen, Shqipëria ngec në vendin e 62-të

FIFA ka publikuar edhe për muajin dhjetor renditjen e skuadrave kombëtare më të mira.

Vendin e parë do ta vazhdojë ta mbajë komebtarja gjermane, e ndjekur nga Brazili, Portugalia dhe Argjentina.

Sa i përket kombëtares shqiptare, kuq e zinjtë kanë mbetur në vendin e 62-të pa ndryshuar pozicion nga një muaj më parë.

Kjo renditje e Shqipërisë nuk është ndikuar nga paraqitjet e skuadrave të tjera në kontinentet e Azisë dhe Afrikës, pasi muaji që lamë pas nuk kanë pasur angazhim të kombëtareve.

Sa i përket përfaqësueses së Kosovës, ajo vazhdon të notojë në numrat e fundit të tabelës, duke u renditur për këtë muaj vetëm në vendin  e 177-të. /newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088610649108887
array(1) { ["section"]=> string(104) "fifa-publikon-renditjen-e-dhjetorit-gjermania-vazhdon-udheheqjen-shqiperia-ngec-ne-vendin-e-62-te-103903" }