FIFA/ Shqipëria humbet 5 pozicione, Gjermania vijon dominimin

Publikuar tek: sport, më 16:06 12-02-2015 FIFA/ Shqipëria humbet 5 pozicione, Gjermania vijon dominimin

Kombëtarja Shqiptare e futbollit ka humbur plotë 5 pozicione në renditjen e përgjithshme të FIFA-s për muajn janar.

Ekipi i Gianni de Biasit renditet tashmë në pozicionin e 63-të të listës.

Ndërkohë, Gjermania vazhdon të kryesojë renditjen, e ndjekur nga Argjentina. Kolumbia është e treta para Belgjikës, Holandës, Brazilit dhe Portugalisë.

Franca ka rënë me një pozicion dhe tani ndodhet në vendin e tetë, ndërsa Uruguai është ngjitur neë vendin e 9-teë, paërpara Spanjës e cila pozicionohet e 10-ta.

 

Lista me 10 ekipet më të mira:

 

1. Gjermania

2. Argjentina

3. Kolumbia

4. Belgjika

5. Holanda

6. Brazili

7. Portugalia

8. Franca

9. Uruguaji

10. Spanja

----

28. Danimarka

39. Serbia

63. Shqipëri

74. Armenia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036828994750977
array(1) { ["section"]=> string(64) "fifa-shqiperia-humbet-5-pozicione-gjermania-vijon-dominimin-3163" }