Fiksimi i Donald Trump me ngjyrën “gold” e ka një shpjegim, ja çfarë thonë psikologët (Foto)

Publikuar tek: bota, më 08:24 31-01-2017 Fiksimi i Donald Trump me ngjyrën “gold” e ka një shpjegim, ja çfarë thonë psikologët (Foto)

Dihet tashmë që Donald Trump e pëlqen ngjyrën “gold”, pra ngjyrën ari.

Por ka një shpjegim për këtë. Në ditën e parë të tij në Shtëpinë e Bardhë, Trump hoqi perdet e kuqe të Obamas dhe vendosi perde ngjyrë ari. Ai nuk ka dekoruar vetëm Shtëpinë e Bardhë me ngjyrë ari, por edhe shtëpitë e tij në Florida dhe New York. Aeroplani i tij privat ka ndenjëse floriri dhe madje një dhomë me mure floriri. Kjo ngjyrë është edhe identifikuese e biznesit të tij, Kulla Trump. Gjithashtu hoteli i tij në Las Vegas është i bërë me xhama floriri 24 karat shkruan who. Një psikologe e ngjyrave, Jill Morton thotë se zgjedhja e ngjyrave është shpesh arbitrare dhe e ndërgjegjshme. Në të gjitha kulturat, ngjyra floriri përfaqëson luksin dhe pasurinë shpjegon psikologia. Por mund të përfaqësojë edhe lakminë shton ajo. Trumpit sigurisht që i pëlqen t’i kujtojë publikut sesa i pasur ai është.

trump7.jpgtrump8.jpgtrump9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes krijuesi i lojës së famshme Pac-Man dhe themelues i “Namco”
Arrestohet aktorja e telenovelës ‘Ezel’, akuzohet për trafik droge »
Article Logic
Execution time: 0.010757923126221
array(1) { ["section"]=> string(93) "fiksimi-i-donald-trump-me-ngjyren-gold-e-ka-nje-shpjegim-ja-cfare-thone-psikologet-foto-67191" }