Fillim i “nxehtë” i ‘’Rio 2016’’, zhvishen nudo atletët e Olimpiadës dhe s’ka asgjë perverse (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 14:33 03-08-2016 Fillim i “nxehtë” i ‘’Rio 2016’’, zhvishen nudo atletët e Olimpiadës dhe s’ka asgjë perverse (FOTOT)

Atletët olimpikë shfaqin trupin e tyre “hot” pak ditë përpara fillimit të Olimpiadës në Rio de Janerio. Ata pozojnë të zhveshur nudo për një set fotografish i cili synon të tregojë formën e vërtetë të një atleti.

Seti, i quajtur “Rreshti i fundit”, përfshin një numër atletësh nga agjencia “W Athletic”, në poza të ndryshme dhe me pajisje të ndryshme  të cilat identifikojnë sportin e tyre.

Fotografi Stephen Douglas Rasmussen, nga Kanadaja, vendosi që të kombinojë dy pasionet e jetës së tij “sportin dhe fotografinë”.

Ai shprehet: “Unë gjej bukurinë dhe kuriozitetin në të gjitha llojet e imazheve, sidomos kur vë në kontrast madhësinë me formën e trupit.”

Seria e fotove të realizuara brenda një dite, publikohet pak ditë përpara Olimpiadës e cila do mbahet më 5-21 gusht në Rio de Janerio, Brazil.

Një startim shumë “hot” ky për Rio 2016.

nudo1.jpgnudo2.jpgnudo3.jpgnudo4.jpg

nudo5.jpgnudo6.jpgnudo7.jpgnudo8.jpgnudo9.jpgnudo10.jpg

nudo14.jpgnudo11.jpgnudo12.jpgnudo13.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump bëhet objekt humori, shpërthejnë rrjetet sociale
Të dhunuara dhe shtatzënë, realiteti i të miturave në Afganistan »
Article Logic
Execution time: 0.013029098510742
array(1) { ["section"]=> string(97) "fillim-i-nxehte-i-rio-2016-zhvishen-nudo-atletet-e-olimpiades-dhe-s-ka-asgje-perverse-fotot-48630" }