Fillim jave, ky është parashikimi motit për sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:00 06-04-2020 Fillim jave, ky është parashikimi motit për sot

Ditën e sotme priten reshje të dobëta në qarqet Kukës dhe Korçë por lokalisht mesatare në qarkun e dytë. Ndërsa, në shumicën e qarqeve të vendit priten reshje lokalisht të dobëta.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të shënohen në vendet e ulëta 18 gradë celcius, ndërsa temperaturat minimale në vendet malore 2 gradë celcius.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 18 °C

në vendet e ulëta: 9 / 20 °C

në vendet malore: 2 / 10 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

92178916_1644763225677517_1738787427834658816_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010875940322876
array(1) { ["section"]=> string(53) "fillim-jave-ky-eshte-parashikimi-motit-per-sot-201509" }