Fillojnë reshjet e borës, zbuloni motin për ditën e sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 07:39 11-12-2019 Fillojnë reshjet e borës, zbuloni motin për ditën e sotme

Sot priten reshje të dobëta në të gjithë vendin, ndërsa lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Vlorë, Gjirokastër dhe Korçë.

Në zonat malore në veri dhe lindje të vendit reshjet do të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 14 °C
në vendet e ulëta: 9 / 13 °C
në vendet malore: 2 / 6 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.

79367031_1530225133797994_5583578272165265408_o (1).jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038187026977539
array(1) { ["section"]=> string(63) "fillojne-reshjet-e-bores-zbuloni-motin-per-diten-e-sotme-189044" }