Fillon darka zyrtare në Novi Sad, Rama, Vuçiç e Zaev diskutojnë për ‘Shengenin rajonal’ (Video)

Publikuar tek: politike, më 21:39 09-10-2019 Fillon darka zyrtare në Novi Sad, Rama, Vuçiç e Zaev diskutojnë për ‘Shengenin rajonal’ (Video) Nga takimi ne Novi Sad

Ka filluar në Novi Sad të Serbisë darka e liderve ballkanik për krijimin e një “Shengeni Rajonal” për lehtësira në qarkullimin e njerëzve dhe mallrave.

Në darkën zyrtare krah kryeministrit Rama, homologut të tij maqedonas Zaev dhe presidentit Vuçiç është dhe kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiç. Lajmin për “Shengenin Rajonal” e konfirmoi më herët dhe kryeministri Rama, i cili tha se vendet e Ballkanit do të kenë lehtësira të mëdha, si për lëvizjen e njerëzve por dhe për transportin e mallrave.

Ndërkohë, dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç tha në Nju Jork disa ditë më parë se marrëveshja do të kishte përfitime për të tre vendet. Takimi mes liderve të vendeve të Ballkanit ka nisur mbrëmjen e sotme dhe do të vazhdojë dhe nesër në Novi Sad.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010222911834717
array(1) { ["section"]=> string(96) "fillon-darka-zyrtare-ne-novi-sad-rama-vucic-e-zaev-diskutojne-per-shengenin-rajonal-video-181434" }