Fillon numërimi i votave për Këshillin Kombëtar të PD

Publikuar tek: politike, më 21:19 15-12-2018 Fillon numërimi i votave për Këshillin Kombëtar të PD

Ka nisur procesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike.

Pas një procesi të gjatë të takimeve në rrethe dhe zgjedhjeve në degët e PD sot ishte dita e Kongresit kur pritet të zgjidhen anëtarët e Keshillit Kombëtar të cilët me pas do të kenë në dorë të votojnë për zgjedhjet në strukturat drejtuese të partisë.

Këshilli i ri Kombëtar për të cilin votohet këtë të shtunë,  zgjedh kupolën drejtuese duke filluar me dy nënkryetarët, kryesinë dhe sekretariatet, duke i dhënë fund procesit të zgjedhjeve në Partinë Demokratike.

Përpara se të realizohejë votimi,  disa figura të njohura të politikës dhanë dorëheqjen nga kandidimi si ish-deputeti Keltis Kruja dhe funksionarët Edit Harxhi, Genti Minarolli, Edvin Kulluri, Valbona Mezini, Fabian Topollaj, Erla Mëhilli.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protesta e studentëve, reagon Veliaj: Mos dëgjoni lacat e PD-LSI, shfrytëzoni përkrahjen e Kryeministrit dhe dialogoni
»
Article Logic
Execution time: 0.010862112045288
array(1) { ["section"]=> string(60) "fillon-numerimi-i-votave-per-keshillin-kombetar-te-pd-145288" }