Fillon numërimi mbrapsht, Veliaj: Bashës i kanë mbetur edhe 20 ditë në krye të Bashkisë

Publikuar tek: politike, më 10:00 30-05-2015 Fillon numërimi mbrapsht, Veliaj: Bashës i kanë mbetur edhe 20 ditë në krye të Bashkisë

Kandidati i maxhorancës Erion Veliaj ka deklaruar se për kryebashkiaun Basha ka filluar numrimi mbarapsht. Gjatë një takimi me banorët e Laprakës, ku u diskutua për Hipotekat e pallateve , Veliaj premtoi se  në 300 ditët e para të drejtimit të Bashkisë do të legalizojë 385 pallate.

“Ka sot 20 mijë familje që mbahen peng se kanë blerë një apartamet që është i  pa hipotekur. Patëm një premtin nga ai që është dhe për 20 ditë kryetar Bashkie dhe vetëm tani ka filluar procesin e hipotekimit. Cfarë bëri në 4 vjet? 20 mijë familje do të marrin hipoteknë në dorë brenda 300 ditëve të para të drejtimit të bashkisë", tha Veliaj.

Si shenjë e angazhimit serioz nga ana e qevrisë Veliaj ka shpërndarë 240 hipotekat e para për banorët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096039772033691
array(1) { ["section"]=> string(91) "fillon-numerimi-mbrapsht-veliaj-bashes-i-kane-mbetur-edhe-20-dite-ne-krye-te-bashkise-12277" }