Filmi i ri i Tarantinos vlerësohet si më i miri nga kritika, pretendent për 2 çmime në Festivalin e Kanës

Publikuar tek: kulture-art, më 13:28 22-05-2019 Filmi i ri i Tarantinos vlerësohet si më i miri nga kritika, pretendent për 2 çmime në Festivalin e Kanës

Filmi i ri i Tarantinos ‘Once Upon a Time’ që përkthehet si ‘Një herë e një kohë’ ka fituar 9.8 yje nga 10 në festivalin e Kanës në Francë dhe pritet që të jetë një nga më të mirët e regjisorit italian!

 

Sipas Neë York Times, filmi ‘Once Upon a Time’ pasqyron vitin 1968, kur ylli i televizionit, Leonardo Di Caprio, fillon të krijojë një lidhje miqësore me aktorin, Brad Pitt, i cili është një aktor që bën skena të rrezikshme.

Të dy personazhet krijojnë një lidhje të veçantë dhe nga filmi duket ndryshimi i jetës së një aktori kryesor me famë dhe para dhe një aktori zëvendësues i cili punon mes shumë vështirësish për pak para.

Filmi i Tarantinos është pretedent për dy çmime dhe me shumë mundesi do të votohet si filmi më i mirë në festivalin e Kanës. Presim që të dalë në kinema për ta parë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas një sëmundje të rëndë, ndahet nga jeta Hans-Joachim Lanksch, përkthyesi dhe albanologu i njohur gjerman
»
Article Logic
Execution time: 0.010299921035767
array(1) { ["section"]=> string(111) "filmi-i-ri-i-tarantinos-vleresohet-si-me-i-miri-nga-kritika-pretendent-per-2-cmime-ne-festivalin-e-kanes-165281" }