Filmi me metrazh të shkurtër që tregon të ardhmen e frikshme të dronëve (Video)

Publikuar tek: bota, më 21:21 19-04-2015 Filmi me metrazh të shkurtër që tregon të ardhmen e frikshme të dronëve (Video)

E ardhmja e marrëdhënieve të njerëzve me dronët është po aq interesante sa edhe e frikshme.

Kjo është pamja e pasqyruar në filmin me metrazh të shkurtër "The Drone Aviary", realizuar nga një grup të rinjsh që mendojnë se dronët nuk do të jenë edhe aq “miqësorë” me njerëzit, por do të përdoren për qëllime spiunimi dhe mbikqyrje duke u shndërruar në një kërcënim për privatësinë.

Sipas ekipit, studimi të cilëve është produkt i një pune të gjatë, në të ardhmen dronët do të jenë në gjendje të dallojnë rreziqet terroriste, të identifikojnë qytetarët nëpërmejt fytyrës dhe të dallojnë çdo sjellje të pazakontë, duke monitoruar veprimet.

Video:

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01337194442749
array(1) { ["section"]=> string(82) "filmi-me-metrazh-te-shkurter-qe-tregon-te-ardhmen-e-frikshme-te-droneve-video-9197" }