Filmi që përloti miliona njerëz në të gjithë botë shpallet fitues në Festivalin Ndërkombëtar në Izmir

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:18 29-09-2020 Filmi që përloti miliona njerëz në të gjithë botë shpallet fitues në Festivalin Ndërkombëtar në Izmir

Filmi i famshëm turk “Miracle in Cell No.7”, i cili bëri miliona njerëz të qajnë në të gjithë botën, për shkak të tematikës së cilën trajton, është shpallur “Filmi më i mirë i Vitit” në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Izmir.

“Miracle in Cell No.7” përkthehet në shqip “Mrekullia në qelinë numër shtatë” dhe është një prodhim i Netflix, i cili ka arritur shumë suksese.

Aktori në rolin kryesor të këtij filmi, Aras Bulut Iynemli (Memo) fitoi çmimin “Aktori më i mirë mashkull”, kurse Nisa Sofiya Aksongur (Ova) çmimin “Aktorja më e mirë fëmijë”.

q3-1-1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010251998901367
array(1) { ["section"]=> string(108) "filmi-qe-perloti-miliona-njerez-ne-te-gjithe-bote-shpallet-fitues-ne-festivalin-nderkombetar-ne-izmir-222125" }