Filmime të rralla me ngjyra të Shqipërisë në vitin 1978 (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:16 19-03-2015

Disa filmime të rralla të Shqipërisë komuniste të vitit 1978 janë publikuar nga “Del Bianco Documents", një arkivë private italiane me video nga vende të ndryshme të botës.

Në video duken pamjet e Shqipërisë, siç ka qenë, nga kryeqyteti, nga plazhi i Durrësit dhe momente të jetës në qytete të ndryshme të vendit.

Video:

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkodër/ Gjendet i vdekur në banesë, dyshohet të jetë vrarë gjatë grabitjes
Sarandë, bashkia mbush gropat e rrugëve para sezonit turistik »
Article Logic
Execution time: 0.012318849563599
array(1) { ["section"]=> string(66) "filmime-te-rralla-me-ngjyra-te-shqiperise-ne-vitin-1978-video-6348" }