Filmohet pas shumë përpjekjeve gjallesa më e pakapshme e ujërave (PAMJE TË MREKULLUESHME)

Publikuar tek: bota, më 08:28 11-03-2017 Filmohet pas shumë përpjekjeve gjallesa më e pakapshme e ujërave (PAMJE TË MREKULLUESHME)

Në brigjet e Azores të Portugalisë, është filmuar për herë të parë balena “True”, që konsiderohet si gjallesa më e pakapshme që jeton në ujë.

Hulumtuesit ia kanë dalë ta xhirojnë krijesën me sqep, që ka fletëza të cilat i fut në xhepat anësor, duke e bërë shumë të shpejtë në lëvizje. Krijesat që rriten deri në rreth pesë metra, e kanë marrë emrin nga Frederick W True, që është shkencëtar në Muzeun Nacional të Shteteve të Bashkuara.

Madje, mundësitë për ta parë janë shumë të vogla, meqë del rrallë në sipërfaqe për marrë ajër, ndërsa qëndron gjatë me një marrje fryme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012279033660889
array(1) { ["section"]=> string(93) "filmohet-pas-shume-perpjekjeve-gjallesa-me-e-pakapshme-e-ujerave-pamje-te-mrekullueshme-71518" }