Finalizohet operacioni, arrestohen 3 vjedhësit e motorrave dhe banesave në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:08 29-05-2015 Finalizohet operacioni, arrestohen 3 vjedhësit e motorrave dhe banesave në Vlorë

Operacioni i koduar “Shëtitësit” kanë vënë në pranga tre shtetasit Zengjin Jaupaj, 20 vjeç, D. H., 17, vjeç , SH. H., 16 vjeç, qëc të tre banues në Vlorë.

Arrestimi i tyre u bë në fshatin e Himarë, për kryerjen e veprés penale "Vjedhje e kryer né bashképunim". “Pas një pune hetimore prej 2 Muajsh,  Policia e Vlorës ka konstatuar  se shtetasit e mësipërm, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë kryer disa vjedhje në periudha të ndryshme, kryesisht vjedhje banesash dhe motorrash”, thuhet në deklaratën e policisë.

Policia ka bërë të mundur sekuestrimin e të gjitha sendeve të vjedhura, në cilësinë e provës materiale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kurorëzohet martesa e parë homoseksuale në Shqipëri
Të rinjtë "nxitojnë" protestën kundër duhanit »
Article Logic
Execution time: 0.013636827468872
array(1) { ["section"]=> string(85) "finalizohet-operacioni-arrestohen-3-vjedhesit-e-motorrave-dhe-banesave-ne-vlore-12231" }