Finalizohet operacioni "SAVRA", arrestohet në flagrancë 32-vjeçari në Lushnje me 43 kile kanabis (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:48 22-01-2017 Finalizohet operacioni

Komisariati i Policisë Lushnje në bashkëpunim me Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, finalizuan operacionin antidrogë të koduar "Savra", raporton newsbomb.al.

 Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi Arben Begaj, 32 vjeç, banues në fshatin Cerkovinë të Vlorës.

Sipas njoftimit të policisë në vendin e quajtur "Rotondua e Savrës", Lushnje, gjatë natës së mbrëmshme, nga kontrolli që i'u bë mjetit tip Volkswagen me targa AA 488 HL, që drejtohej nga shtetasi Arben Begaj, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 43 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva.

 Nga veprimet e para hetimore dyshohet se kjo sasi lënde e dyshuar narkotike ishte e destinuar për t'u trafikuar jashtë vendit. Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Trafik të lëndëve narkotike” i mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 283 dhe 283/a e 22 të Kodit Penal.


Operacioni "SAVRA" by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndihmonin personat të kalonin kufirin me dokumente false, arrestohen tre persona në Kapshticë, mes tyre një polic (EMRAT dhe VIDEO)
Sherr me thika mes dy të rinjve, përfshihen familjarët dhe mbetet i plagosur një person »
Article Logic
Execution time: 0.010288000106812
array(1) { ["section"]=> string(105) "finalizohet-operacioni-savra-arrestohet-ne-flagrance-32-vjecari-ne-lushnje-me-43-kile-kanabis-video-66259" }