Finalizohet pa pjesëmarrjen e PD-së, drafti i reformës në drejtësi

Publikuar tek: politike, më 21:51 07-01-2016 Finalizohet pa pjesëmarrjen e PD-së, drafti i reformës në drejtësi

Është finalizuar pas 4 orësh diskutime nga ekspertët drafti i reformës në drejtësi. Por, ky draft nuk ka marrë miratimin e ekspertëve të Partisë Demokratike, të cilët nuk kanë marrë pjesë në diskutime.

Drafti ka pësuar disa ndryshime pas rekomandimeve të ardhura nga Komisioni i Venecias. Ai pritet t;i dorëzohet të premten kryetarit të Komisionit të Posaçëm të kësaj reforme, Fatmir Xhafajt dhe më pas do i dërgohet Komisionit të Venecias për mendim.

Ndërkohë pritet që drafti të diskutohet edhe nga palët politike në vend. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098979473114014
array(1) { ["section"]=> string(71) "finalizohet-pa-pjesemarrjen-e-pd-se-drafti-i-reformes-ne-drejtesi-29408" }